Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Akademicki Festiwal Szantowy Szantynalia 2011

Zapowiedzi festiwali szantowych

20-21 sierpnia w Poraju

Jak w Częstochowie złapać wiatr w żagle? Jak w Częstochowie poznać klimat mórz i oceanów? Jak w Częstochowie przeżyć niezapomnianą żeglarską przygodę?

 

Na te wszystkie pytania odpowiada Sekcja Żeglarska Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Częstochowskiej - główny organizator Akademickiego Festiwalu Szantowego - Szantynalia 2011 połączonego z XVII Regatami o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy.

 

Prawdziwe Perły, Ryczące Dwudziestki, Drake czy Indygo to tylko nieliczni z gwiazd które zagrają na dużej scenie festiwalu.

 

Na małej scenie zagoszczą startujące w Konkursie Pieśni Okołomorskiej zespoły amatorskie, a wieczorami w tawernie festiwalowej będzie można pobawić się w rytm szantowej muzyki. Klimat żeglarski sprawi że Międzyklubowy Ośrodek Żeglarski - gospodarz dwudniowych Szantynalii - stanie się miejscem do którego będzie można chętnie wracać.

 

“Szantynalia to jedyny tego typu festiwal na Śląśku - mówi Komandor Sekcji Żeglarksiej KU AZS Politechniki Częstochowskiej Krzysztof Maternicki - łączy bowiem koncerty, konkurs i to czego zawsze brakuje, czyli regat”.

 

Organizatorzy festiwalu przygotowali atrakcje dla wszystkich grup wiekowych. Oprócz licznych konkursów dla dzieci, będzie można popływać jachtem żaglowym lub motorowym. Specyficzengo klimatu dodaje fakt, że podczas żeglugi obserowować będzie można regaty, które zawsze dostarczają dużo adrenaliny zarówno startującym załogom jak i obserwującym je widzom.

 

Szantynalia to nie tylko impreza dla żeglarzy kochających wiatr i żeglarską muzykę ale również dla tych którzy chcą się dopiero zapoznać z tradycją i kulturą żaglarską, a żeglarstwo to sport który staję się coraz bardziej popularny.

 

Podsumowując 20-21 sierpnia to dwudniowy Festiwal Szantowy oraz Regaty o puchar Prezydenta Miasta Częstochowy, na terenie Międzyklubowego Ośrodka Żeglarksiego w Poraj - Jastrząb koło Częstochowy.

 

Więcej informacji można znaleźć się na stronie festiwalu szanty.czestochowa.pl.

 

 

Tekst nadesłał: Bartosz Błach

Informację wprowadził(a): Jolanta "Skrzypaczka" Gacka - godz. 14:48, 11 sierpień 2011, wyświetlono: 6986 razy

Lenka WWW

wysłano: 14:25,14 sierpień 2011

Zapowiada się bardzo ciekawa impreza dla żeglarzy i miłośników szant.
Ja się na nią na pewno przejadę.
Odpowiedz na ten komentarz
Renata Wasik

wysłano: 20:50,17 sierpień 2011

Lenka WWW

Zapowiada się bardzo ciekawa impreza dla żeglarzy i miłośników szant.
Ja się na nią na pewno przejadę.Brzmi interesująco. Myślę że warto pojechać.
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI