Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Czy warto uczestniczyć w warsztatach?

Felietony

Kiedy po raz pierwszy, a było to kilkanaście lat temu, jechałem na warsztaty "szantowe" organizowane przez krakowską fundację Hals, nie wiedziałem, czego się spodziewać. Koszt udziału w zajęciach przekraczał wartość mojego rocznego stypendium socjalnego. Zdecydowałem jednak że

...

Kiedy po raz pierwszy, a było to kilkanaście lat temu, jechałem na warsztaty "szantowe" organizowane przez krakowską fundację Hals, nie wiedziałem, czego się spodziewać. Koszt udziału w zajęciach przekraczał wartość mojego rocznego stypendium socjalnego. Zdecydowałem jednak że warto... i była to jedna z najważniejszych decyzji, jaką podjąłem na początku mojej przygody z szantami. Uczestniczyłem w nich trzykrotnie. Zachowanie na scenie, praca z mikrofonem, pisanie tekstów, konferansjerka... i wiele innych. Yank Shippers, Banana Boat, Orkiestra Samanta, Klang, Sailor... to tylko kilka przykładów zespołów, które odniosły sukces, a droga ich prowadziła przez warsztaty.

W ten weekend po kilku latach (w międzyczasie była próba wskrzeszenia w jednej z nieistniejących już warszawskich tawern) pojawiają się warsztaty oferujące szeroką ofertę merytoryczną. Poprowadzą je dla Was ludzie, którzy na co dzień swoje sceniczne pasje realizują w życiu zawodowym - niekoniecznie śpiewając szanty. To niepowtarzalna okazja aby posłuchać specjalistów, zapoznać się z metodyką, strategią, a także historią, aby zrobić krok do przodu.

 

WŁAŚNIE DLATEGO WARTO !!

 

Ja ze swojej strony zapraszam Was do uczestnictwa w moich prelekcjach. Ich dokładną tematykę przedstawiam poniżej. 

 

Kreowanie wizerunku, czyli jak nas widzą tak nas... słyszą

 

We współczesnym świecie nie istnieje już problem pytania "mieć wizerunek czy go nie mieć". Pod presją społeczną uległo ono diametralnej zmianie i brzmi: "mieć wizerunek ukształtowany żywiołowo czy profesjonalnie". Dotyczy to każdego. Polityka, sprzedawcy, dyrektora, prezesa, księdza, sportowca, muzyka, a także zespołów muzycznych.

Niewiele trzeba aby wprowadzić szybkie zmiany i poprawić swój wizerunek. Wiele jednak pracy przed tymi, którzy chcą podejść do zagadnienia profesjonalnie i nie popełnić błędów, które mogą okazać się fatalne w skutkach. Jak tego dokonać?

Odpowiedzi na to pytanie udzielę w sobotę podczas nadchodzącego wielkimi krokami festiwalu EUROSZANTY & FOLK. Zapraszam do uczestnictwa w wykładzie, który wprowadzi Was w tajniki delikatnej materii wizerunku.

Prelekcję tę kieruję przede wszystkim do frontmanów, muzyków, zespołów, solistów i ich managerów, a także dla każdego kto pracuje, funkcjonuje w teamie, jest osobą publiczną, zarządza grupami, realizuje działania non-profit...
        Wszyscy znacie przysłowie: "jak cię widzą, tak cię piszą". Tym razem dodamy do zestawu prawd objawionych modyfikację wcześniejszego cytatu zapisaną słowami: "jak cię widzą, tak cię słyszą".

 

Prelekcja obejmie następujące zagadnienia:

1. Pojęcie wizerunku

2. Rodzaje wizerunku

3. Elementy wizerunku

4. Proces kształtowania wizerunku

5. Pozycjonowanie

6. Przykłady i case study

 

Zachęcam Was do wcześniejszych przemyśleń dotyczących własnego wizerunku. Postaram się aby wystarczyło czasu na bezpośrednie omówienie Waszych pytań i uwag.

Szczegóły organizacyjne podaję w ślad za informacjami podanymi przez organizatorów:

Warsztaty wizerunku scenicznego - sobota 06.09.2008, godz. 9.00-10.30, Hotel Sala B

 

Sponsoring a filantropia, czyli dlaczego ktoś ma płacić

 

Pozyskiwanie funduszy na imprezy jest jednym z najważniejszych, jeśli nie najważniejszym elementem organizacji koncertowego przedsięwzięcia. Sponsoring to dopiero powoli rozwijająca się forma promocji w naszym kraju. Coraz lepiej uczą się jej marketerzy i doskonale wykorzystują. Marki takie jak Tyskie, Plus, Orange, Dominet Bank, Allianz, PKO, a ostatnio z wielkim powodzeniem mniejsze - Muszynianka, Fakro, Mobil King... to najlepsze przykłady tego, jak to robią najlepsi. Niestety, w przedsięwzięcia muzyczne inwestuje się bardzo mało. Dlaczego? Czyżby segment ten był nieatrakcyjny dla sponsorów? Otóż nie! Świadczą o tym imprezy takie jak Festiwal Czterech Kultur, koncert polskich gwiazd rocka w Londynie, Coke Live Music Festiwal, Open'er Festival...

 

Zapraszam na podróż w głąb tajników sponsoringu. To powinien wiedzieć każdy, kto szuka pieniędzy.

Prelekcja obejmie następujące zagadnienia:

1. Społeczna siła sponsoringu

2. Sponsoring w strategii promocji firmy

3. Efektywność i skuteczność sponsoringu jako metody promocji

4. Sponsoring w aspekcie społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw

5. Jak zostać zauważonym

6. Pomiar efektywności sponsoringu

7. Sponsoring imprez masowych

 

Prelekcja ta odbędzie się podczas spotkania organizatorów. Szczegółów tego spotkania poszukujcie na stronach festiwalowych.

Dla zainteresowanych przybliżam sylwetkę prelegenta czyli ... swoją własną


 

Bartosz Konopka - od dziesięciu lat związany z branżą reklamową. Obecnie związany z Instytutem Rozwoju Reklamy w Krakowie. W firmie SCHULZ Brandfriendly współtworzył sukcesy kampanii reklamowych brandów takich jak Mitsubishi, Mlekovita, Bank Ochrony Środowiska, BP, Kraft Foods... Publicysta najważniejszych mediów branżowych. Prelegent i uczestnik najważniejszych szkoleń i konferencji marketingowych w Polsce. Główne obszary badań i wdrożeń obejmują strategie marketingowe, zarządzanie, pozycjonowanie oraz korektę wizerunku. Po godzinach - frontman zespołu Yank Shippers, kompozytor i autor tekstów.

Informację wprowadził(a): Bartosz "Bongos" Konopka - godz. 8:23, 2 wrzesień 2008, wyświetlono: 1947 razy

Marian

wysłano: 10:55,2 wrzesień 2008

Bongos, dzięki za te informacje. Nareszcie dowiedziałem się czegoś więcej o tych warsztatach. Mam nadzieję że dam radę podnieść się i dotrzeć na dziewiątą rano.
Odpowiedz na ten komentarz
YenJCo

wysłano: 15:33,3 wrzesień 2008

Każdy z uczestników warsztatów otrzyma pamiątkowy "Certyfikat Uczestnictwa" z autografem wykładowcy. :-) Sssciskam yen
Odpowiedz na ten komentarz
AqUlzgyac

wysłano: 8:53,22 lipiec 2009

vEIQar bzuxuscm ljcwtlhv sgknouel
Odpowiedz na ten komentarz
AqUlzgyac

wysłano: 8:53,22 lipiec 2009

vEIQar bzuxuscm ljcwtlhv sgknouel
Odpowiedz na ten komentarz
LevIxFHHCBlETgQmB

wysłano: 2:26,30 lipiec 2009

9ouT38 obqhgxmr fpraxukm wuvgqscu
Odpowiedz na ten komentarz
LevIxFHHCBlETgQmB

wysłano: 2:26,30 lipiec 2009

9ouT38 obqhgxmr fpraxukm wuvgqscu
Odpowiedz na ten komentarz
ieehboPhGHiNJWLon

wysłano: 1:30,1 sierpień 2009

phwschce cflvxbis ndmoypfj
Odpowiedz na ten komentarz
ieehboPhGHiNJWLon

wysłano: 1:30,1 sierpień 2009

phwschce cflvxbis ndmoypfj
Odpowiedz na ten komentarz
kGinEZjasCatqpi

wysłano: 2:51,1 sierpień 2009

urkyujpu scbdzxxu qgzumnbc
Odpowiedz na ten komentarz
kGinEZjasCatqpi

wysłano: 2:51,1 sierpień 2009

urkyujpu scbdzxxu qgzumnbc
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI