Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Jednak mamy swoją Irlandię! - VII Festiwal Muzyki Celtyckiej "Zamek" w Będzinie

Zapowiedzi festiwali szantowych

Już 28 sierpnia rusza VII edycja trzydniowego Festiwalu Muzyki Celtyckiej "Zamek" w Będzinie. Jedno z najbardziej oryginalnych wydarzeń na kulturalnej mapie Polski znajduje się w czołówce największych i najważniejszych celtyckich imprez w Europie Środkowej. ...

Już 28 sierpnia rusza VII edycja trzydniowego Festiwalu Muzyki Celtyckiej "Zamek" w Będzinie. Jedno z najbardziej oryginalnych wydarzeń na kulturalnej mapie Polski znajduje się w czołówce największych i najważniejszych celtyckich imprez w Europie Środkowej. Każdego roku  na zamkowe wzgórze zjeżdża ponad setka wykonawców i kilkutysięczny tłum miłośników nie tylko celtyckiego grania. Tegoroczna edycja to 2 sceny, na których zagra i zatańczy łącznie 15 zespołów z kraju i zagranicy. Jak zawsze, festiwalowi towarzyszyć będą liczne wydarzenia kulturalne: warsztaty muzyczne i taneczne, wernisaże oraz nocne jam sessions. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

 

Będzin - polska stolica celtyckiego grania

 

Festiwal Muzyki Celtyckiej "Zamek" to cykliczna impreza odbywająca się w Będzinie, w każdy ostatni weekend wakacji. W tym roku festiwal potrwa od 28 do 30 sierpnia. Na  dużej scenie zlokalizowanej u stóp będzińskiego zamku oraz małej - na dziedzińcu Ośrodka Kultury w Będzinie (ul. Małachowskiego 43), wystąpi 11 zespołów oraz 4 grupy taneczne. Podczas 3 dni zagrają m.in.: brytyjski bard Tim O'Connor z zespołem, wirtuoz harfy Jochen Vogel, francuski Startijenn oraz ulubieńcy będzińskiej publiczności - walijski zespół One String Loose. Spośród polskich "Celtów", zobaczymy m.in.: Beltaine, który jest jednym z pomysłodawców i współorganizatorów imprezy, a także Danar, Filids oraz Greenwood. Jak co roku, festiwalowi goście będą mogli podziwiać również nieprzeciętne umiejętności formacji tańców irlandzkich. Tym razem będą to: Glendalough, Beltaine, Galway i Eriu.

 

"Zamek" - festiwal (od) warsztatu

 

 Koncertom Festiwalu Muzyki Celtyckiej "Zamek" towarzyszyć będą liczne wydarzenia kulturalne. Na dziedzińcu Ośrodka Kultury w Będzinie odbędą się bezpłatne warsztaty tańców irlandzkich, szkockich i bretońskich, a także nocna zabawa taneczna przy muzyce na żywo - Fest Noz. Wszyscy, którzy będą chcieli rozbudować swój muzyczny warsztat, będą mieli okazję wziąć udział w  otwartych warsztatach muzycznych oraz nocnych jam sessions.

 

Celtycki świat oczyma Polaków

 

Tegoroczny festiwal otworzą wystawy tematyczne. Pod wspólnym tytułem "Z Polski na wyspy zielone" odbędą się dwa wernisaże - malarski i fotograficzny. Wystawie akwareli towarzyszyć będzie zlot malarzy skupionych wokół www.akwarela.fora.pl. Podczas pierwszego dnia festiwalu odbędzie się również slideshow "Moja Bretania", który jest fotograficzną dokumentacją podróży Tomka Kowalczyka - nauczyciela tańców bretońskich. Cykl imprez towarzyszących zamknie spektakl teatralny "Legendy celtyckie" w wykonaniu Teatru V LO z Katowic.

Więcej szczegółów: www.zamekfestival.pl i www.okultura.bedzin.pl

 

Organizatorzy: Ośrodek Kultury w Będzinie i Urząd Miejski w Będzinie. Współorganizatorzy: Starostwo Powiatowe w Będzinie, Muzeum Zagłębia w Będzinie, Zespół Muzyki Celtyckiej Beltaine.

Projekt dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Śląskiego.

 

Dodatkowych informacji udzielą:

Monika Buła

Festiwal Muzyki Celtyckiej "Zamek"

e-mail: media@zamekfestival.pl

tel.: 0 607 267 013

 

Katarzyna Maciejewska 

Ośrodek Kultury w Będzinie 

e-mail: promocja@okultura.bedzin.pl

tel.: 0 662 197 496

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 22:1, 19 sierpień 2009, wyświetlono: 1903 razy

SKRZYPACZKA

wysłano: 9:51,20 sierpień 2009

Znalazłam informację - przesyłam dalej: Festiwal Muzyki Celtyckiej "Zamek" - Będzin 2009 http://www.zamekfestival.pl Niedziela 30.08.2009': Warsztaty instrumentalne Dziedziniec zamkowy 10.00-11.30 - Skrzypce Mam nadzieję, że do zobaczenia!
Odpowiedz na ten komentarz
Felix2

wysłano: 23:56,30 sierpień 2009

Warsztaty prowadził Sott McKean - z zespołu ONE STING LOOSE Trochę krotko, ale rzeczowo.
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI