Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Kpt. Głowacki rusza na JAMBOREE

Prezentacje

Śląscy wodniacy, z chorzowskiej pięćdziesiątej wodnej, ruszają do Szwecji na SEA SCOUTING EXPEDITION – JAMBOREE 2011

Fot. Michał Kondzior

 

 

 

Już niebawem najliczniejsi wodniacy w Polsce, czyli 50 Harcerska Drużyna Wodna „DRAKKAR” im. gen. Stanisława Sosabowskiego z Chorzowa, wypłyną w niezwykle ciekawy rejs, w ramach Ogólnoświatowego Zlotu Skautów Jamboree 2011, który w tym roku odbędzie się w Ahus w Szwecji.Wyprawa zaplanowana jest w terminie 23.07 – 06.08.2011 r. na flagowym żaglowcu Polskiego Związku Żeglarskiego STS Kapitan Głowacki PZ-5 i jak mówią Organizatorzy: „Będzie to idealne zwieńczenie obchodów 30-letniej działalności drużyny”.

Harcerze z Chorzowa mogą poszczycić się bogatą tradycją żeglarską- przez wiele lat działalności udało im się wychować i wyszkolić liczną grupę harcerzy, instruktorów i żeglarzy. Aktualnie drużyna liczy około 120 osób działających w 7 załogach, w rożnych pionach wiekowych.

„Dlatego też każdego roku organizujemy szereg przedsięwzięć dla harcerzy i młodzieży śląskiej, w postaci obozów żeglarskich, spływów kajakowych, rejsów mazurskich i morskich oraz wypraw, jak na przykład: Pierwsza Polska Wyprawa Kajakarska na Islandię 2001 r., rejs flagowym żaglowcem ZHP – Zawisza Czarny w 2005 r. oraz Ultima Thule 2008 – Żeglarska Wyprawa Chorzowskich Harcerzy na Islandię”- mówi nam Katarzyna Szwankowska, kierownik wyprawy Jamboree 2011 a równocześnie- wieloletnia członkini 50 HDW.

Fot. 50 HDW

 

 

 

„Każdy z takich rejsów ma na celu zakorzenienie w młodych ludziach harcerskich ideałów a w połączeniu z żeglarstwem- daje również sposobność sprawdzenia się i kształtowania charakterów, pozwala przeżywać wielkie przygody i spełniać marzenia” – dodaje Kasia.

Przygotowania do wyprawy trwają już od dłuższego czasu: pozyskanie sponsorów (impreza ma całkowicie niekomercyjny charakter), realizacja programu dydaktycznego dla uczestników wyprawy (szkolenia z zakresu żeglarstwa morskiego) czy stworzenie strony internetowej rejsu wymagało zapewne od Organizatorów nie lada wysiłków, lecz obserwując imponujące efekty ich działań- jestem przekonana, że warto było.

Na Jamboree 2011 popłynie 22 chorzowskich skautów i instruktorów, którzy wspólnie pokonają trasę: Świnoujście – Kopenhaga – Ystad – Ronne – Karlskrona – Kalmar – Sztokholm – Visby – Ahus ­– Świnoujście.

„Załoga biorąca udział w Zlocie to ludzie ambitni i solidni, którzy swoją postawą z pewnością godnie będą reprezentować środowisko harcerzy ze Śląska” – podkreśla Kasia Szwankowska a nam nie pozostaje nic innego, jak życzyć wodniakom z Chorzowa stopy wody pod kilem i z ciekawością czekać na relację z wyprawy.

Póki co - polecam wszystkim stronę: www.jamboree.50hdw.pl , gdzie na bieżąco śledzić można postępy przygotowań oraz zapoznać się z wszelkimi szczegółami rejsu.

Czuwaj – ahoj

Fot. 50 HDW

 

Informację wprowadził(a): Aleksandra "Pola" Jędrzejec - godz. 15:27, 18 lipiec 2011, wyświetlono: 6221 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI