Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Londyńskie Spotkania Szantowe - Rejs Szantowy już 19go lipca!

Prezentacje

Szanowni Szantymaniacy w Polsce, w Londynie i wszędzie na Świecie!

 

Sprawdźcie w Waszych kalendarzach datę 19 lipca 2007. Czy nie chcielibyście spędzić kilku dni w Londynie przy dzwiękach ulubionych szant? Jeśli przypadkiem macie odrobine czasu to ...

Szanowni Szantymaniacy w Polsce, w Londynie i wszędzie na Świecie!

 

Sprawdźcie w Waszych kalendarzach datę 19 lipca 2007. Czy nie chcielibyście spędzić kilku dni w Londynie przy dzwiękach ulubionych szant? Jeśli przypadkiem macie odrobine czasu to mam przyjemność poinformować, że właśnie 19go lipca tego roku odbędzie się pierwsza impreza z cyklu Londyńskich Spotkań Szantowych.

 

Niezwykły "Rejs Szantowy" wyrusza z portu Tower Pier, tuż przy Tower of London i Tower Bridge. Nie można nie trafić.  Każdy  Was może wziąć udział w dziewiczym Rejsie szantowym na pokładzie Dutch Master'a. Dziewiczym, gdyż nikt jeszcze nie śpiewał naszych polskich szant płynąc sobie miło londyńską Tamizą. Oczywiście w dawnych czasach marynarze witający tutaj podśpiewywali sobie szanty w czasie pracy, czy wacht, ale zgodnie z moją wiedzą nikt jeszcze nie koncertował w taki sposób jaki my zaplanowaliśmy :-).

 

Cumy oddajemy o godzinie 20.00 ale trap podniesiony będzie już o 19.45 tak byście zdążyli rozgościć się wygodnie na pokładzie przed wypłynięciem. Nie czekamy na spóźnialskich, zatem lepiej przybyć wcześniej :). Czekać Was bedą niezwykłe niespodzianki.

 

Wieczór na statku Dutch Master umilą nam:

  • Flash Creep
  • Włodek "Trzeci" Dębski

Szantymeni wypełnią ten wieczór po brzegi ulubionymi szantami. Ponadto wieczór pełen będzie zabaw, konkursów i nagród. Jakich? To już niespodzianka. Mamy nadzieje zaspokoić żądnych morskiej muzyki wilków morskich, ale i zaszczepić tę miłość w młodych wilczkach, tak abyśmy mogli w przyszłym roku zorganizować nad Tamizą prawdziwy festiwal szantowy. To czy się uda oczywiście będzie zależało od nas wszystkich.

 

Zapraszajcie więc kogo tylko się da Polaków, Anglików i wszystkich innych :-). Jesteśmy otwarci na wszystkich miłośników szant niezależnie od narodowości, wyznania i koloru skóry i upodobań wszelakich :-). Prosimy pomóżcie nam rozpropagować tę ideę. Pokażmy wszystkim, że polscy żeglarze i szantymaniacy potrafią się spotkać WSZĘDZIE na świecie, gdzie jest dobra muzyka, wesoła zabawa i uśmiechnięte twarze.

 

Przy okazji pragnę podziękować za pomoc w organizacji mentalnej i merytorycznej Maćkowi Jędrzejko z Banana Boat, za pomoc organizacji zespołów Wiktorowi Bartczakowi z North Wind/Czterech Refów, Grzegorzowi Świtalskiemu "Switzy" z Hambawenah, jak również Złotej Rybce Rybackiej z Sandomierza,  Dart'owi za stronę www.rejs.co.uk i wielu innym, których tu nie jestem w stanie wymienić. Szersze podziękowania na oficjalnej stronie imprezy. W imieniu organizatorów, załogi "Rejsu..." , zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Wszelkie informacje na www.rejs.co.uk, a ewentualne ich braki uzupełnimy odpowiadając na maile skierowane do kapitan@rejs.co.uk 

 

Kontakt telefoniczny z numerami

(0044) 2089060140

(0044) 7856503610

(0044) 7766797873

lub GG 1253316

 

Tekst nadesłał Bernard Wieczorek zwany "Kapitanem Benge"

 

***

Zdjęcia zaczerpnięto ze stron:

http://www.solarnavigator.net/geography/london_tower_bridge.htm

http://www.simplonpc.co.uk/ThamesLeisure.html#anchor1006784

Inne artykuły z tego cyklu

Informację wprowadził(a): Maciej "YenJCo" Jędrzejko - godz. 22:46, 26 czerwiec 2007, wyświetlono: 1989 razy

Elik

wysłano: 8:9,28 czerwiec 2007

http://forum.szantymaniak.eu/viewtopic.php?t=1231 Wątek o Londyńskich Spotkaniach Szantowych na forum :)
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI