Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Muzyczna Cyganeria

Prezentacje

Muzyczna Cyganeria jest audycją radiową, którą Leszek Kopeć tworzy od 1989 roku. Jak sam mówi jest to audycja poświęcona głównie piosence autorskiej, piosence poetyckiej oraz piosence turystycznej. ...

Muzyczna Cyganeria jest audycją radiową, którą Leszek Kopeć tworzy od 1989 roku. Jak sam mówi jest to audycja poświęcona głównie piosence autorskiej, piosence poetyckiej oraz piosence turystycznej. Jednak do stałych jej elementów należą między innymi "Morskie opowieści", w których można usłyszeć tradycyjne szanty, pieśni kubryku i współczesną muzykę marynistyczną w najróżniejszych odmianach. 

 

Muzyczna Cyganeria jak pieknie ujął w słowa jej autor Leszek Kopeć

- to wędrówka i poszukiwanie,  oraz sztuka słuchania innych i samego siebie.

 

Audycja jest podobno taka jak jej autorzy - czasami bardzo poukładana, a czasami troche chaotyczna. Ale wazne jest to, że mają oni otwarte umysły - dzieki czemu jest w niej miejsce na najróżniejsze tematy, utwory i inspiracje. Lubią zaskakiwać i zaciekawiać słuchaczy. Sami sprawdźcie czy i jak im się to udaje.

 

Tak więc do Muzycznej Cyganerii zapraszam w imieniu twórcow audycji

- w Radiu Wrocław w każda ŚRODĘ  od 00:00 - 03:00.

- ONLINE: pod adresem: http://www.prw.pl/articles/index/129

 

POSŁUCHAJ fragmentów audycji:

http://www.leszekkopec.com/mp3/mix_cyganeria_leszek_kopec.mp3

 

Serdecznie polecam !

Maciej Jędrzejko

(tekst na podstawie miłej wymiany maili z Kasią Zawadzką i Leszkiem Kopciem)

 

Informację wprowadził(a): Maciej "YenJCo" Jędrzejko - godz. 1:55, 5 styczeń 2010, wyświetlono: 8779 razy

majka

wysłano: 13:10,8 styczeń 2010

Leszka znam odkąd pamiętam :) kołysał mnie maleńką do snu nie raz i nie dwa... Jak podrosłam to nawet próbowaliśmy razem uczyć mnie śpiewać! Na szczęście bez skutku. Ale ten gość jest naprawdę niesamowity.
Odpowiedz na ten komentarz
Beata Jelonek

wysłano: 1:19,25 lipiec 2012

Dnia 24 lipca 2012 roku pękło niebo- tak napisał na swoim profilu fejsbukowym Leszek Kopeć- wieloletni redaktor i pracownik radia Wrocław, autor audycji \"Muzyczna Cyganeria\". Tego dnia dowiedzieliśmy sie,że decyzją władz radia Wrocław zostały zdjęte z anteny audycje Leszka. Co więcej sam Leszek Kopeć został zawieszony w prawach redaktora PR W. Motywowano to- jak podaje Leszek na swoim profilu- reklamowaniem przez Niego bez zgody zarządu imprezy w Szklarskiej Porębie. Nie trudno się domyślić że chodzi o Gieł...dę. Zastanawiające jest w tym jedno- jak można reklamować komercyjnie imprezę na której nikt nie zarabia?
Radio Wrocław jest stacją publiczną wspieraną opłatami abonamentowymi. Winno spełniać MISJĘ PUBLICZNĄ. Programy Leszka Kopcia propagowały muzykę niszową, piosenkę turystyczną i piosenkę autorską. Zaprotestujmy przeciwko temu wydarzeniu i podejmijmy działania wspierające Leszka Kopcia. Proponuję odwoływać swoje lajki dla Profilu Radia Wrocław, pisać e-maile i dzwonić do Radia celem wyrażenia swoich emocji z tym związanych, oraz wykazania jak ważna to Postac i audycje.

http://www.facebook.com/#!/leszek.kopec1
http://www.facebook.com/#!/events/470452462965185/
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI