Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Nowy Festiwal na Mazurach - Green Horn najmłodsze dziecko Mechaników Shanty

Zapowiedzi festiwali szantowych

Jest nas ośmioro: 6 sztuk z kapeli Mechanicy Shanty i 2 elementy ozdobno-zarządzające ;-)  Tak kształtuje się struktura organizacyjna "zarządu" naszego przedsięwzięcia...

Jest nas ośmioro: 6 sztuk z kapeli Mechanicy Shanty i 2 elementy ozdobno-zarządzające ;-)  Tak kształtuje się struktura organizacyjna "zarządu" naszego przedsięwzięcia...

Jesienią ubiegłego roku doszło do "spotkania na szczycie" dwojga rzeczonych elementów płci żeńskiej.. Poznały się dwie najbardziej zakręcone na punkcie Mechaników Shanty istoty, więc na Boga... Musiało coś wybuchnąć! :-) Zahuczało! zaszumiało! I nawet nie wiadomo kiedy sprawa zaczęła nabierać konkretnych kształtów... O Szanta Maria! To już za 3 tygodnie!

 

Pierwszy Mazurski Festiwal Piosenki Żeglarskiej "Green Horn"  - oj, będzie bujało...  Prawdziwy sztorm groźniejszy niż na osławionym przylądku.. Już Mechanicy o to zadbają! Nazwa nie jest bynajmniej przypadkowa :-) GREENHORN z angielskiego to także "żółtodziób"  a tajemnicą poliszynela jest fakt, że chłopaki, ja i Iśka w kwestiach festiwalowych byliśmy bardziej niż zieloni.. 

Dopływamy jednak do portu i wraz z zespołem serdecznie zapraszamy na prawdziwie "zmechanizowaną" imprezę! Mechanicy będą gospodarzami całego wydarzenia i przewidzieli dla Was prawdziwą szantową ucztę oraz masę niespodzianek!

 

12:00 - rozpoczęcie przesłuchań uczestników konkursu

17:00 - ogłoszenie werdyktu Jury i wręczenie nagród

18:00 - koncert wieczorny , na którym zaprezentują się laureaci oraz gwiazdy:

  • EKT Gdynia
  • Paweł Leszoski i DNA (nowa płyta)
  • Perły i Łotry
  • Mechanicy Shanty

Tego jeszcze nie było... Słyszeliście kiedyś EKT śpiewających kawałki z repertuaru Mechaników? A Mechaników dających czadu z utworami Pereł?  Cały skład z Pawłem i DNA? Jak na to nie spojrzeć...  SZANTY EKUMENICZNE! ;)

PRZYBYWAJCIE, PRZYPŁYWAJCIE, BAWCIE SIĘ Z NAMI!!!!! Przeżyjcie z nami prawdziwy sztorm szalonej zabawy!!! Przez burze i wichry silniejsze niż na Przylądku Horn powiedzie Was załoga zespołu Mechanicy Shanty,

 

KIEDY: 29 lipca (sobota)

GDZIE: Ruciane Nida - amfieatr Kapiodoro... Mazury, największa scena, przepiękne miejsce,  woda, żagle, babeczki w bikini, słońce i luz!

 

Dziś, pisząc te słowa między jednym a drugim mailem do Iśki/Lecha/Yazka/Picka/Szkota/Bebika, tnąc zajadle ulotki, dzwoniąc w różne dziwne miejsca czuję... że spełnia się moje marzenie! :-)

 

UWAGA! Żółtodzioby, zgłaszajcie się do konkursu! All hands on the deck!!!

 

 

 

 

STRONA FESTIWALU: www.greenhorn.elknet.pl 

 

 

 

 

_________________________

KONTAKT Z ORGANIZATORAMI

Izabela Ejtel tel. 0-501076496

Monika Makarewicz tel. 0-509150616

Wiadomość nadesłala Izabela Eitel

Inne artykuły z tego cyklu

Zobacz także

W naszym archiwum

Informację wprowadził(a): Maciej "YenJCo" Jędrzejko - godz. 11:39, 8 lipiec 2006, wyświetlono: 2710 razy

M. Nowak

wysłano: 13:1,8 lipiec 2006

...tylko zazdrościć takich fanek!
Odpowiedz na ten komentarz
Cicik

wysłano: 13:45,9 lipiec 2006

mi sie tylko zdaje czy na zdjeciu na zaglowcu dwie niewiasty sa "dolepione"?
Odpowiedz na ten komentarz
RADZIU

wysłano: 8:15,10 lipiec 2006

hehe... też zwróciłem na to uwagę:) Oświetlenie twarzy jest zupełnie inne niz u Mechaników. I ciepłota kolorów ubran. Poza tym kobietki całkiem całkiem:)
Odpowiedz na ten komentarz
KAMiL

wysłano: 8:33,10 lipiec 2006

:D
Odpowiedz na ten komentarz
Monia

wysłano: 8:52,10 lipiec 2006

Mnie na to zdjęcie teleportowano z koncertów na Shanties ;)
Odpowiedz na ten komentarz
neofolk

wysłano: 21:20,17 lipiec 2006

A ta ladniutka fotka Szkota w szortach jest z Szantomierza ... zobaczcie w galerii www.szantomierz.art.pl No wlasnie ten Szantomierz... znana data od dawna a tutaj taka wtopa z terminem Green Horna. Ciekawe co na to sami organizatorzy?
Odpowiedz na ten komentarz
Synchro

wysłano: 1:26,18 lipiec 2006

Wydaje mi się, że to chyba dobrze, że Polska się otworzyła dla świata, a świat dla Polski, dobrze, że polskie zespoły są zapraszane do udziału w międzynarodowych festiwalach i chyba niekoniecznie jest się czego wstydzić, a już szczególnie nie ma powodu, żeby się z tego nie cieszyć. Nie wiem, czy to kwestia mody, czy też może tego, że coraz więcej polskich zespołów znajduje uznanie poza granicami naszego kraju, co chyba źle o nich nie świadczy a i Polsce ujmy nie przynosi. Dlaczego odnoszę wrażenie, że kiedykolwiek coś dobrego się dzieje - ktoś inny znajdzie przyjemność w ironicznym sprowadzeniu wszystkiego w błoto? Moda? Biuro podróży? Co daje taka ironia? W którym miejscu jest konstruktywna?
Odpowiedz na ten komentarz
analitycy M&M

wysłano: 14:32,19 lipiec 2006

ale czemu obie organizatorki sa na zdjeciu ze statku dolepione? Pozdrawiamy organizatorke M.M.
Odpowiedz na ten komentarz
Synchro

wysłano: 18:16,19 lipiec 2006

Ojojoj... Okropnie mi smutno, że mnie tam nie będzie. Pierwszy mój szantowy Polańczyk należał do najprzyjemniejszych doświadczeń, jakie było ni dane - a w dodatku pod opiekuńczymi skrzydłami Bongosa i Yanków. Uroda miejsca zapiera dech, a klimat... oj, sami zobaczcie i opiszcie!
Odpowiedz na ten komentarz
soonax

wysłano: 11:27,20 lipiec 2006

neofolk napisał: A ta ladniutka fotka Szkota w szortach jest z Szantomierza ... zobaczcie w galerii www.szantomierz.art.pl No wlasnie ten Szantomierz... znana data od dawna a tutaj taka wtopa z terminem Green Horna. Ciekawe co na to sami organizatorzy? ...ale przecież wyszyscy żeglarze z Mazur nie przepłyną do Sandomierza, poza tym - kiedyś to były po 2, 3 imprezy w tym samym dniu, ale to padło :-(
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI