Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Port Pieśni Pracy - pierwszy w 2011 r.

Zapowiedzi festiwali szantowych

Zbliża się pierwszy festiwal w roku szantowym 2011 r. - zimowa edycja Portu Pieśni Pracy. Tyską Szkołą Muzyczną zawładną bardowie i przedstawiciele "Silesian Sound". Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do czwartku 13 stycznia.

Szczegóły dotyczące konkursu i festiwalu dostępne są na stronie http://ppp.kultura.tychy.pl/

W programie wiele ciekawych wydarzeń. W piątek 21 stycznia usłyszymy grono bardów z Polski (Grzegorz Tyszkiewicz, Włodzimierz Dębski, Jerzy Porębski), ale też i gości zagranicznych - duet Chris Ricketts i Mark Willshire. Ci ostatni grali u nas niedawno na chorzowskiej "Tratwie" i wygląda na to, że polubili nasz kraj: oprócz Tychów pojawią się też na "Shanties", w kwietniu zagrają trzy koncerty w klubach (Art Cafe Muza w Sosnowcu, Stary Port w Chorzowie i Krakowie). Pomiędzy występami gwiazd będą się prezentować zespoły konkursowe. O 23.00 kontynuacja festiwalowej tradycji - premiera płyty. Swój nowy krążek promować będzie grupa Bez Paniki.

Sobota 22 stycznia pod hasłem "Silesian Sound". Nieco mylącym, bo obok tuzów tzw. śląskiej szkoły szanty - Banana Boat i Prawdziwych Pereł, a także kontynuującego te tradycje Noku Rei wystąpią tak różnorodne kapele jak Mechanicy Shanty, Poszedłem na Dziób czy Indygo. Duża porcja świeżości w połączeniu z weteranami tyskich scen powinna zagwarantować wiele wrażeń. A później... poprawiny, czyli ekskluzywna impreza w Browarium - pubie Browarów Tyskich.

Warto zaopatrzyć się w karnet na cały festiwal - kosztuje tylko 30 zł, a każdy jego posiadacz otrzyma nową płytę Bez Paniki. Może też zostać jednym z 50 szczęśliwców, którzy otrzymają wejściówkę na imprezę w Browarium.

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 21:30, 9 styczeń 2011, wyświetlono: 2672 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI