Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

"Szantki" wracają do domu

Zapowiedzi festiwali szantowych

Festiwal "Szantki" po sześciu latach przerwy wraca do Domu Kultury "Koźle". Po raz pierwszy w Kędzierzynie-Koźlu wystąpi zespół Sąsiedzi.

Ostatni Wieczór Poezji Morskiej odbył się w kozielskim domu kultury w 2006 r. Niedługo później sala, w której się odbywał, została zamknięta z uwagi na stan drewnianego stropu. Przez kilka lat ten "firmowy" koncert kędzierzyńsko-kozielskiego festiwalu odbywał się w innych miejscach (w 2007 r. w sali hotelu "Centralny", w latach 2008-11 w Domu Kultury "Koźle Rogi"), żadne z nich nie dorównywało jednak atmosferą kultowej sali w kozielskim parku.

Niedawno zakończył się jednak remont kozielskiego obiektu. Dobudowano do niego zupełnie nową salę widowiskową, w której od tego roku będzie odbywał się konkurs oraz koncert galowy. Po latach nieustannych zmian miejsca i przeróżnych eksperymentów impreza znalazła wreszcie swoje stałe miejsce.

A co w programie? Wieczór Poezji Morskiej (przesunięty na piątek) tradycyjnie składa się z występów "stałej ekipy" i "nowych". W tym roku nawet i starym znajomym (Andrzej Korycki, Dominika Żukowska, Ryszard Muzaj, Marek Szurawski) towarzyszyć będą "szantkowi" debiutanci: Arek Wlizło i Jerzy Filar, który od pewnego czasu występuje na imprezach typu "żeglarska kraina łagodności". Betty Blue powraca na Szantki jako zwycięzca konkursu sprzed 5 lat. Po raz pierwszy na Szantkach zagrają też Sąsiedzi z nieodległych Gliwic.

Drugi dzień festiwalu (sobota) to konkurs (mimo oficjalnego upływu terminu można się jeszcze zgłaszać!), koncert laureatów oraz koncert galowy. W nim zaś ponownie wystąpią (aczkolwiek z nieco innym repertuarem) Andrzej Korycki z Dominiką Żukowską oraz Sąsiedzi. Nowym elementem będzie Flash Creep. W porównaniu z koncertem sprzed roku wystąpi w mocno zmienionym składzie - bez Czarka Sztendela, za to z Piotrem Ruszkowskim i Zuzią Łuczak.

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 21:6, 7 marzec 2012, wyświetlono: 6698 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI