Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Sposób na wydanie płyty

Różności

Wszyscy wiemy jak trudno młodemu wykonawcy jest wydać płytę. Kontrakt z dużą wytwórnią w naszej niszy jest (prawie) nieosiągalny, no a wydawców w naszym światku jak na lekarstwo, a do tego nie są skłonni inwestować w młodych...

Wszyscy wiemy jak trudno młodemu wykonawcy jest wydać płytę. Kontrakt z dużą wytwórnią w naszej niszy jest (prawie) nieosiągalny, no a wydawców w naszym światku jak na lekarstwo, a do tego nie są skłonni inwestować w młodych. Samodzielna produkcja to z kolei bardzo duży wysiłek finansowy.

 

Jakiś czas temu w radiu usłyszałem o ciekawym serwisie www (Megatotal.pl) pomagającym wykonawcom wydawać płyty za pieniądze ich fanów. Zastanowiło mnie jak to działa, więc postanowiłem sprawdzić o co chodzi. W skrócie wygląda to tak:

  • Wykonawca wrzuca swoje mp3 na stronę Megatotal.pl – tworzy Album
  • Fani inwestują w Album kupując piosenki, przez co stają się Udziałowcami
  • jeśli uzbiera się suma konieczna do wydania płyty to Megatotal.pl opłaca studio, tłoczenie, okładkę i inne tam takie potrzebne do wydania i promocji do wysokości uzbieranej kwoty
  • krążek trafia do handlu, a zyski są dzielone między Wykonawcę i Udziałowców

 

 

Więcej tutaj i tutaj.

 

Oczywiście serwis ten jest komercyjny i zarabia na tej całej zabawie, ale jak dla mnie wydaje się to być uczciwym układem i zdecydowanie działa – kilka płyt już jest wydane. Może więc zespoły z naszego światka spróbują swoich sił? Może fani muzyki marynistycznej zechcą wspomóc swoich ulubionych wykonawców?

 

Zapraszam do dyskusji na Forum na ten temat.

 

Informację wprowadził(a): Andrzej "Gasiu" Gansiniec - godz. 13:2, 26 marzec 2010, wyświetlono: 9662 razy

kuba asdf

wysłano: 19:44,3 styczeń 2013

Mam lepszy sposób! www.KnotRecords.com
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI