Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Szanty Rajdowe

Różności

Projekt imprezy powstał dzięki fundacji Bractwo Rajdowe, która założona została w drugiej połowie 2007 roku. Pomysłodawcą i fundatorem, jak i autorem wszystkich projektów Bractwa Rajdowego jest Paweł ...

Projekt imprezy powstał dzięki fundacji Bractwo Rajdowe, która założona została w drugiej połowie 2007 roku. Pomysłodawcą i fundatorem, jak i autorem wszystkich projektów Bractwa Rajdowego jest Paweł Ciurzyński.

Jednym z wielu projektów jest integracja osób niepełnosprawnych w sporcie samochodowym. Ogromnym osiągnięciem bractwa jest otwarcie Mistrzostw Europy w Rallycrossie na torze w Słomczynie, symbolicznym przejazdem niewidomego kierowcy Bartka Lenartha z pilotem Pawłem Ciurzyńskim.

 

SZANTY RAJDOWE nawiązują również do ciekawej inicjatywy innej organizacji, która co roku zabiera niewidomych w Rejs Zobaczyć Morze. Pomysłodawcą tego projektu, mającego na celu spopularyzowanie żeglarstwa wśród osób niewidomych, jest doskonale znany w środowisku szantowym Roman Roczeń. Ten niewidomy artysta popłynął w rejs, aby "zobaczyć" morze, o którym pisze i śpiewa w warszawskich tawernach, a po tym przeżyciu postanowił zorganizować rejs dla innych osób niewidomych.

Pierwszy rejs "Zobaczyć Morze" miał miejsce w 2006 roku. W grudniu tego samego roku ukazał się największy w historii charytatywny album szantowy "ZOBACZYĆ MORZE - Szantymeni Szantymenom" stworzony przez polskich wykonawców. Całkowity zysk ze sprzedaży tego 3-płytowego albumu wciąż zasila konto Fundacji Gniazdo Piratów, która wspiera leczenie i rehabilitację chorych Szantymenów (obecnie fundacja opiekuje się Ireneuszem "Messaliną" Wójcickim i Romanem Roczeniem).

 

Bartek Lenarth, który brał udział w Rejsie Zobaczyć Morze oraz w otwarciu Mistrzostw Europy w Rallycrossie na torze w Słomczynie jednoczy te dwa ważne wydarzenia. O swoich marzeniach i przygodach żeglarsko-rajdowych opowiada przed kamerą Bogusława Bojanowskiego "Bojanka" (zobacz film).

 

W najbliższą sobotę, 13 grudnia na warszawskim Bemowie około godz. 14:00-15:00 rozegrany zostanie Rajd Barbórka - Ogólnopolskie Kryterium Asów. Wydarzeniem rajdu będzie niewątpliwie wyścig Bartka Lenartha z pilotem Maciejem Wisławskim oraz Kajetana Kajetanowicza, który będzie miał zasłoniętą przesłonę w kasku i jechał, jak Bartek, dzięki wskazówkom pilota Pawła Ciurzyńskiego.

Podsumowanie wydarzeń, odbywających się na Bemowie, będzie miało miejsce w warszawskiej tawernie szantowej Czarna Perła. Nie zabraknie znakomitych gości, w tym super gwiazdy niespodzianki. Na scenie zagrają zespoły: EKT GDYNIA i STARA KUŹNIA, więc zabawa zapowiada się przednio!

Start imprezy o godz. 18:00. Koncert przewidziany na godz. 21:00 (wstęp 10 PLN, z kartą zaokrętowania wstęp wolny!).

 

UWAGA! 

Organizatorzy imprezy zapraszają do wzięcia udziału w licytacji:

Zostań pilotem Kajetana Kajetanowicza na Bemowie! 

Na zwycięzcę licytacji czeka niezwykle atrakcyjny pakiet, zawierający:

1 - przejazd w fotelu pilota podczas ustanawiania rekordu czasu przez Kajetana Kajetanowicza.

2 - nocleg w Warszawie dla 2 osób w noc 12/13 i 13/14 grudnia 2008 roku.

3 - członkostwo 2 osób w ekipie stoiska Bemowo "Bractwa Rajdowego" Fundacja w dniu 13 grudnia 2008 roku.

4 - karnety na trybunę dla 2 osób podczas Kryterium "Karowa".

5 - zaproszenia dla 2 osób na wieczorną imprezę "Bractwa Rajdowego" w tawernie "Czarna Perła"!

 

Informację wprowadził(a): Ela "Kwiatuch" Kołodziejczyk - godz. 23:39, 10 grudzień 2008, wyświetlono: 5368 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI