Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

SzantySkar 2010 - nowa impreza w Skarżysku-Kamiennej

Zapowiedzi festiwali szantowych

Pierwsze Skarżyskie Spotkania z Piosenką Żeglarska to zupełnie nowa inicjatywa, warta uwagi inicjatywa zespołu Old Marinners. Początki są skromne ale nie od razu Kraków zbudowano czytaj więcej klikając tytuł zapowiedzi

Fot. Zasoby SzantySkarPlakat nowej imprezy SzantySkar 2010 w Skarżysku Kamiennej

 

Zamysł zorganizowania koncertu SzantySkar jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem w Skarżysku-Kamiennej, mającym na celu propagaowanie kultury marynistycznej poprzez muzykę.

 

W regionie świętokrzyskim jest stosunkowo mało miejsc, gdzie odbywają się tego typu imprezy, a żeglarzy u nas wielu, więc czemu nie spróbować? Sama koncepcja powstała po jednym z kameralnych koncertów Old Marinners.

 

Grupa sympatyków muzyki marynistycznej rzuciła pomysł zaproszenia do Skarżyska kilku wykonawców i tak się zaczęło. Jak się okazało idea takiego koncertu spotkała się z zainteresowaniem mediów takich jak telewizja Dami, czy Nowa Telewizja Kielce, co pomocne będzie w dotarciu do szerszej liczby miłośników muzyki żeglarskiej.

 

W tegorocznej edycji wystąpi trzech wykonawców. Może to skromnie, ale nie od razu Kraków zbudowano. Liczymy, że w kolejnych edycjach będziemy w stanie przekonać do naszego projektu większą ilość sponsorów, co pozwoli na zaproszenie większej ilości wykonawców.

 

Tegoroczny SzantySkar odbędzie się 13 marca w klubie muzycznym "Semafor" o godzinie 19.00. Jesteśmy pełni wiary w powodzenie naszego pomysłu.

 

Na scenie wystąpią:

  • Pod Wiatr z Ostrowca Świętokrzyskiego. Zespół silnie zaangażowany w promocję muzyki marynistycznej w regionie świętokrzyskim. Uczestnicy wielu konkursów na festiwalach piosenki żeglarskiej , na których zdobywali liczne nagrody.
  • Jarosław "Kraken Jura z Poraja. Występuje na scenie czasem jako solista, czasem w towarzystwie innych muzyków. Balladysta obdarzony charakterystycznym głosem.
  • Old Marinners ze Skarżyska-Kamiennej. Z racji faktu, że zespół jest organizatorem i gospodarzem koncertu został przez pozostałych wykonawców wydelegowany na koniec kolejki występujących. 

Liczymy , że ta mieszanka styli spowoduje, że ten muzyczny rejs zapadnie widowni w pamięci. Pozostaje trzymać kciuki, życzyć publiczności doznań muzycznych i wszystkich zainteresowanych gorąco zaprosić.

 

Z żeglarskim pozdrowieniem

Arek Rurarz

(SzantySkar, Old Marinners)

 

___

info wprowadzil yen 19.02.2010 g 04:27

Inne artykuły z tego cyklu

Zobacz także

W naszym archiwum

Informację wprowadził(a): Arkadiusz "aru102" Rurarz - godz. 4:15, 19 luty 2010, wyświetlono: 2429 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI