Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

VI Szanta Claus Festiwal - wersja kameralna

Zapowiedzi festiwali szantowych

VI Szanta Claus Festiwal w Poznaniu już 2-3 grudnia! Zagrają m.in. Mechanicy Shanty, Mohadick, Formacja i Waldemar Mieczkowski.

Tegoroczny Szanta Claus Festiwal z pewnością nie zapisze się jako największy i najefektowniejszy festiwal szantowy anno domini 2011. Ma za to szansę zapisać się jako jeden z najciekawszych. Jak zwykle w Poznaniu sięgnięto po artystów mniej może znanych, rzadziej widywanych na szantowych scenach - ale w każdym przypadku są to wykonawcy znakomici.

Piątkowy koncert w piwnicy restauracji Fenix na Starym Rynku to prawdziwy "wieczór poezji morskiej", dla niepoznaki nazwany "biesiadą żeglarską". Wystąpi silna grupa znad morza: kapitan Waldemar Mieczkowski (pełniący honory gospodarza), Jacek Ronkiewicz i Jacek Jakubowski. Towarzyszyć im będą dawno niewidziany na festiwalowej scenie Dariusz Zbierski z Konina oraz poznański bard Mieszko Osiewicz. Zapowiada się wyjątkowy wieczór, pełen kameralnych klimatów.

Koncert główny znowu zmienia lokalizację. Tym razem odbędzie się na Scenie na Piętrze przy ulicy Masztalarskiej. To bardzo wygodne miejsce - w samym centrum Poznania, zaledwie 100 m od Starego Rynku z tawerną festiwalową. A zarazem kameralne. Skład wykonawców unikatowy: Marta Śliwa, zwyciężczyni ubiegłorocznego konkursu i uczestniczka "Shanties" w Krakowie, Mohadick, sensacyjnie reaktywowany po ponad trzyletniej przerwie w działalności, Formacja i Mechanicy Shanty - obie grupy po raz pierwszy na Szanta Clausie, choć poprzednią odsłonę pierwszej z tych grup już gościliśmy. Prowadzącym, czyli Szanta Clausem, zostanie tym razem Dominik May, frontman Mohadicka. Po koncercie organizatorzy zapraszają do tawerny festiwalowej w Fenixie.

 

W tym roku odbędzie się również konkurs. Z racji ograniczonej ilości miejsca w piwnicach Fenixa startować mogą zespoły w maksymalnym składzie 5 osób, nie używające perkusji. Przewodniczącym jury będzie Waldemar Mieczkowski. Zwycięzca otrzymuje, jak co roku, nominację do przeglądu konkursowego "Shanties".

Zapraszamy do Poznania!

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 19:12, 24 listopad 2011, wyświetlono: 5272 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI