Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Wspólny koncert Hambawenah i Kapeli ze Wsi Warszawa w Krakowie

Relacje

W niedzielę 7 marca w Krakowskim Klubie Studio odbył się koncert Kapeli ze Wsi Warszawa, poprzedzony występem znanego z polskiej sceny szantowej zespołu Hambawenah. Krótką relację z tego wydarzenia przygotowała dla nas Zosia "Sofi" Bocheńska (Comhlan).

Fot. Anna SoleckaKapela ze Wsi Warszawa - Kraków, 7.03.2010 r.

W niedzielę 7 marca, w Krakowskim Klubie Studio, odbył się koncert Kapeli ze Wsi Warszawa, poprzedzony występem znanego z polskiej sceny szantowej zespołu Hambawenah.

Koncert rozpoczął się z niemal półgodzinnym opóźnieniem, ale poza tym organizatorzy spisali się na medal. Szczególne uznanie należy się akustykom, gdyż dobrze nagłośniona scena klubowa to niestety rzadkość. Również oświetlenie było godne uwagi - zmieniające się kolory oddawały klimat piosenek podczas występów obu wykonawców.

Dla większości widzów Hambawenah była wielką niewiadomą, jednak już po dwóch utworach tłum zaczął rytmicznie falować. Było na przemian nastrojowo i energicznie, a powtarzające się wersy "Kamieni" zaśpiewała z zespołem cała sala. Nie opuszczało mnie wrażenie, że zespół bawi się równie dobrze jak widownia.

Fot. Agnieszka ŚlusarczykHambawenah - Kraków, 7.03.2010 r.

Judyta swoją energią zaraziła widzów do tego stopnia, że zespół został wywołany do bisowania.

Paradoksalnie, kiedy na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru, emocje nieco ostygły. Muzyka Kapeli, zwłaszcza ta z nowej płyty, wymaga większego skupienia w odbiorze. Nieliczne klaszczące i tańczące osoby wydawały się nie do końca na miejscu. Bardziej żywiołowo widownia reagowała na starsze utwory - trochę szkoda, że było ich znacznie mniej, niż tych z "Infinity".

Niedzielny występ był pierwszym po rocznej przerwie koncertem, na którym wraz z Kapelą wystąpiła cymbalistka Magdalena Sobczak-Kotnarowska.

Oba zespoły zaprezentowały wysoki profesjonalizm, w obu wyróżniają się charyzmatyczne wokalistki. Porównanie tych dwóch zespołów zależy już wyłącznie od gustów muzycznych odbiorcy.

 


Relację przygotowała Zosia "Sofi" Bocheńska (Comhlan), za co niniejszym serdecznie Ci Sofi dziękuję. :)

Dziękuję też Sofi i jej koleżance Ani za udostępnienie zdjęcia Kapeli z tego koncertu.


 

Informację wprowadził(a): Maciek "McViking" Ślusarczyk - godz. 23:11, 9 marzec 2010, wyświetlono: 6064 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI