Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Zimowe rozmyślania - cz. VII - podsumowanie

Felietony

Na tegorocznym festiwalu SHANTIES w Krakowie wystąpi w jednym z koncertów zespół Packet. Co to za zespół, czym był i czym jest dzisiaj, pisze Anna Peszkowska. Wspomnień i refleksji część 7. Podsumowanie.

Fot. Tomasz KadłubickiPACKET na Nadmorskich Spotkaniach z Piosenką Żeglarską. Luty 2011 r.

 

Bo to magiczna jest tawerna,

z ulicy tylko jeden krok.

Wstąp, a zobaczysz, że jest pełna,

przyjaciół twoich cały rok.

 

Powtarzam się? Tak! I robię to rozmyślnie. Przez sześć odcinków starałam się przybliżyć cierpliwym Czytelnikom i przypomnieć Fanom zespół Packet. Przed każdym z odcinków, powiedzmy - jako motto, cytowałam refren lub zwrotkę z piosenek, do których teksty pisałam. Niektóre były znane, inne są zupełnie nowe. Tak jak nowa jest „Zielona Tawerna", do której muzykę napisał Michał Burakowski (żeglarz, zawodowy marynarz, kpt. ż.w.), a piękną aranżacją wzbogacił Grzegorz "Gooroo" Tyszkiewicz. Piosenka ta, w wykonaniu zespołu Packet, miała swoją premierę w Hotelu Nadmorskim w Gdyni, 2 lutego br. Usłyszycie ją, Kochani, w wykonaniu zespołu na XXX festiwalu „Shanties" w Krakowie już za parę dni. Przypominam ją ponownie - gdyż w imieniu zespołu pragnę wszystkich czytających te słowa, a którzy na „Shanties" się wybierają -  zaprosić do wspólnego śpiewania na razie choćby refrenu. Zrobicie nam tym, Kochani, prawdziwy zaszczyt i ogromną frajdę. Będzie to dla nas  dowód, że warto się „reaktywować", choćby okazjonalnie.

 

A nowych piosenek trochę się już nazbierało, może na nową płytę...

 

P.S. Nie będzie w Krakowie z zespołem jego założyciela Mirka „Pestki" Peszkowskiego - dlatego tą drogą przekazuję od niego pozdrowienia z Oceanu Indyjskiego dla wszystkich Fanów zespołu i Czytelników „Szantymaniaka" oraz ukłony dla krakowskiej widowni w starej Rotundzie!

A-hoj! Powodzenia! Bawcie się dobrze!

 

Anna Peszkowska


.

Informację wprowadził(a): Grzegorz "Gooroo" Tyszkiewicz - godz. 17:10, 21 luty 2011, wyświetlono: 5100 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI