Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Artykuły

Zwycięska pastorałka Morże Być

Wywiady

Zespół Morże Być wypływa na szerokie wody. Piosenka Już nadeszły święta zajęła II miejsce w konkursie świątecznym bydgoskiego Radia PiK i portalu Fabryka Zespołów.

To nie pierwszy "medialny" sukces Morże Być. Zespół pojawiał się na antenie wielu

...

Zespół Morże Być wypływa na szerokie wody. Piosenka Już nadeszły święta zajęła II miejsce w konkursie świątecznym bydgoskiego Radia PiK i portalu Fabryka Zespołów.

To nie pierwszy "medialny" sukces Morże Być. Zespół pojawiał się na antenie wielu lokalnych rozgłośni radiowych, gościł także w telewizji (m.in. występ "w tle" programu "Podróże z żartem" w TVP2). O sukcesach zespołu i planach na przyszłość rozmawiamy z basistą zespołu, Łukaszem Burdą.

 

 

Skąd pomysł na nagranie pastorałek?

Łukasz Burda: Pomysł na kolędy, czy też piosenki świąteczne narodził się w zeszłym roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, kiedy to zaprzyjaźniony z zespołem Maciej Sieklucki, lekarz pediatra, okazał się całkiem niezłym tekściarzem i zaproponował Ignacowi współpracę. Tak oto powstała pierwsza kolęda Cicho cicho, prezentowana przez nas na różnych portalach. Upłynął cały rok, a Maciej znów nawiązał współpracę z zespołem Morże Być, tym razem całkiem na poważnie i profesjonalnie. Tak też powstały cztery utwory, które zespół nagrał w studiu nagrań i pozwolił społeczeństwu wyrazić swoją opinię na ich temat, udostępniając owe utwory na różnych portalach internetowych, w rozgłośniach radiowych, a nawet programie telewizyjnym TV Rzeszów.

 

Czy będzie z tego płyta i kiedy?

Tak, teraz już jesteśmy tego pewni. Po wstępnym sukcesie i ogólnej aprobacie słuchaczy wiemy już dziś, że tylko kataklizm może odwieść nas od zamiaru nagrania longplaya zachowanego w konwencji utworów świątecznych. Prawdopodobnie z końcem marca br. zostanie dokonana wstępna sesja w studiu kolejnych pastorałek "z przytupem". Zadbamy o to, aby nadchodzące święta przyniosły nam wszystkim ze sobą świąteczny krążek Morże Być.

 

Czy Morże Być zamierza teraz "wypłynąć" poza szantowe wody?

Bardzo dobre pytanie. Nie mówimy tak, nie mówimy nie. Jest kilka bardzo ciekawych propozycji, mamy kilka ciekawych pomysłów, a co uda nam się z tego zrealizować, to czas pokaże. Cały czas jednak priorytetem jest dla nas piosenka żeglarska, bo to dzięki niej mogliśmy pokazać się szerszej publiczności. Prawdopodobnie na przełomie wiosny-lata 2009 r. ukaże się nasza druga autorska płyta z piosenkami morza. Cały czas jesteśmy na etapie przygotowywania trasy koncertowej na nadchodzący sezon i to jest teraz naszym głównym celem. Możemy obiecać jednak, że jeśli nadarzy się okazja ''poza szantowe wody'', postaramy się ją wykorzystać i godnie zaprezentować grupę wywodzącą się z bądź co bądź niszowego nurtu.

 

Skąd dowiedzieliście się o konkursie i kto wpadł na pomysł wysłania utworu?

Organizatorem konkursu był portal muzyczny Fabryka Zespołów we współpracy z Polskim Radiem PiK - Pomorze i Kujawy. Portal drogą mailową kontaktuje się z zespołami, które z nim współpracują. Tak też było i tym razem. Dostałem maila z regulaminem konkursu i bez chwili wahania wysłałem pierwszą z brzegu z naszych świątecznych piosenek. Zapomniałem dość szybko o tej sprawie i, szczerze mówiąc, reszta zespołu nie miała bladego pojęcia, że bierzemy udział w jakimkolwiek konkursie. Dowiedzieli się dopiero po ogłoszeniu wyników i myślę, że była to dla nich bardzo dobra wiadomość.

 

Rozmawiał: Michał NOWAK

Foto: Tomasz GOLIŃSKI

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 16:16, 12 luty 2009, wyświetlono: 5548 razy

KAMiL

wysłano: 20:33,12 luty 2009

Powodzenia w dalszych działaniach i mnóstwa fajnych pomysłów... Radio Rzeszów jest fajneeeee!!! :D
Odpowiedz na ten komentarz
Kamil

wysłano: 20:35,12 luty 2009

pośpiech niewskazany, piszę właśnie o PRzemyskich szantach no i mi się ten Rzeszów zapłątał. Oczywiście chodziło o Bydgoszcz, co nei zmienia faktu, że Radio Rzeszów fajne jest tak jak radio PIN w Bydgoszczy :D
Odpowiedz na ten komentarz
Kamil

wysłano: 20:36,12 luty 2009

tak wiem... PKI :p
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI