Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Festiwale

Na Fali (dawno temu)

Kołobrzeg

Szanty nad morzem

 

 

Festiwal szantowy "Na Fali" odbywa się w pierwszy weekend lipca w kołobrzeskim porcie jachtowym. Impreza jest organizowana przez Jacht Klub Morski "Joseph Conrad", który w 2006 roku obchodził swoje 50-lecie. Tego też roku odbyła się pierwsza edycja "Na Fali". Wystąpili na niej Mechanicy Shanty, EKT Gdynia, Ryczące Dwudziestki, Jurek Porębski, Andrzej Korycki i wielu innych artystów. W ramach pierwszego Konkursu Szantowego "Na Fali", obok lokalnych wykonawców, największym uznaniem cieszył się Matelot, zdobywając Grand Prix konkursu.

Podczas II edycji festiwalu, która odbyła się na przełomie czerwca i lipca 2007 r., pogoda niestety nie rozpieszczała przybyłych uczestników. Niezbędne stały się parasole i kurtki przeciwdeszczowe. Ale dzięki temu podkreślony został melancholijny klimat niektórych utworów Pawła Leszoskiego i DNA, Flash Creep i EKT Gdynia. W czasie drugiego dnia mokra i wietrzna atmosfera w pocie jachtowym została rozgrzana przez Matelot, Mechaników Shanty i Mordewind.

Występy gwiazd "Na Fali" można podziwiać w żeglarskiej atmosferze zabytkowego fortu w porcie jachtowym. Wśród kołyszących się masztów, na niewielkiej scenie rozbrzmiewa pieśń żeglarska podrywając z miejsc wszystkich przybyłych na koncerty. Do późnych godzin wieczornych trwa gorąca zabawa przy muzyce i przy ognisku. A po występach gwiazd niestrudzeni żeglarze zasiadają przy stołach portowej tawerny i wspólnie grają i śpiewają do białego rana.

Festiwal szantowy "Na Fali" jest nieodłączną częścią Regat "Srebrny Dzwon", które odbywają się w Kołobrzegu od ponad trzydziestu lat. Na regaty przybywają żeglarze z wielu portów polskich i zagranicznych, aby przez cały dzień rywalizować na morzu, a wieczorem bawić się podczas festiwalu.

Gwarantujemy niezapomniane wrażenia żeglarskie związane z morzem i muzyką.

Organizator:
  • Jacht Club Morski "Joseph Conrad" w Kołobrzegu Kontakt: Mariusz Marzewski, tel. 505 173 633, e-mail: 79mario@wp.pl
Strona internetowa imprezy:

W naszym archiwum

Informację wprowadził(a): Maciej "YenJCo" Jędrzejko, wyświetlono: 3574 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI