Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Nowa płyta zespołu NORTH CAPE

Wreszcie jest. Po jedenastu latach od ostatniego wydawnictwa, 25 maja oficjalnie trafi do sprzedaży trzecia studyjna płyta zespołu NORTH CAPE "a'cappella dookoła świata".

 

 

NORTH CAPE to śląski kwintet wokalny, działający na rynku szantowym już od 18 lat. Trzy lata temu, po dwuletniej przerwie, zespół w nowym składzie wznowił działalność, rozpoczynając regularne koncerty oraz pracę nad nową płytą. Te kilkaset godzin poświęconych nowym aranżacjom, tekstom i wreszcie nagraniom studyjnym zaowocowało trzecim już z kolei wydawnictwem grupy pod tytułem"a'cappella dookoła świata".

Nowa płyta zespołu zawiera siedemnaście utworów o różnej stylistyce. Są na niej zarówno tradycyjne szanty, jak i folk morski z różnych, czasami bardo egzotycznych regionów świata. W swych muzycznych poszukiwaniach North Cape zawędrował do Anglii, Francji i USA, by poprzez Trynidad i Barbados przenieść się na urodzajne równiny Ukrainy, zwiedzić południe Afryki i zawitać na Kaszuby i Śląsk. Tak dużą różnorodność muzyczna wymusiła także różnorodność w warstwie tekstowej. Choć dominującym językiem jest język polski, zespół śpiewa również po angielsku, francusku, ukraińsku, w języku suahili a także w gwarze śląskiej.

Ten kulturowy i muzyczny tygiel jest spięty wspólną klamrą, jaką dla zespołu jest śpiew a'cappella. Wszystkie utwory, podobnie jak na poprzednich wydawnictwach grupy, są nagrane wyłącznie za pomocą pięciu męskich głosów !!!

25 maja, występem w Pawłowicach zespół rozpoczyna tegoroczną trasę koncertową i promocję płyty. O poszczególnych koncertach, będziemy Państwa regularnie informować poprzez nasza stronę internetową http://www.northcape.com.pl, a także profil facebookowy. Zapraszamy również do obejrzenia na portalu YouTube zwiastuna reklamującego najnowsze wydawnictwo https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4G1ZDAT5aJ0

 

NORTH CAPE "a'cappella dookoła świata"

Wydawnictwo Soliton 2013

 

W naszym archiwum

Informację wprowadził(a): Łukasz "Kuka" Malcharek - godz. 20:39, 22 maj 2013, wyświetlono: 5312 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI