Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Wesprzyj portal

Szantymaniak odmienił życie wielu z nas - poznaliśmy przyjaciół, nawiązaliśmy kontakty, codziennie możemy się tu spotykać, promować nasze zespoły, płyty, festiwale itd. Nikt z nas na Szantymaniaku nie zarabia pieniędzy. Redaktorzy piszą artykuły bez honorariów, cały zespół redakcyjny i administracja forum poświęcają swój czas bez wynagrodzenia.

 

Jeśli Szantymaniak jest Ci bliski możesz okazać swoje poparcie dla naszej charytatywnej dzialalności i wesprzeć portal dobrowolną darowizną zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem podatkowym - zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Redakcją redakcja@szantymaniak.eu.  Jakkolwiek nie liczymy na aż takie wsparcie to warto pamiętać że od kwot przekraczających 4.902zł musimy zapłacić podatek.

 

Wsparcie dla Szantymaniaka może mieć charakter zarówno materialny (darowizny) jak i niematerialny (pomoc w promocji, wsparcie informatyczne, wsparcie techniczne - pracy w portalu wystarczy dla kilkudziesięciu osób.

 

Jak wiecie Szantymaniak jest serwisem nonprofit. Unikamy wszelkich poza-szantowych reklam jak ognia, żeby Was nie wkurzały ale musimy ponosić koszta. Serwery Szantymaniaka są utrzymywane za darmo przez Andrzeja Szretera z firmy AMSNET od 5 lat. Andrzej nie wziął po dziś dzień od nas ani grosza. Nigdy nawet nie wspomniał o pieniądzach, był i jest na każde zawołanie redakcji gotow pomagać we wszystkim. Kiedy pojawiło się forum - bez wahania się zgodził i dał miejsce na serwerze. Dziś Szantymaniak zajmuje prawie 800 megabajtów (300 portal i 500 forum).

 

Szantymaniak nie jest organizacją ani stowarzyszeniem jest wyłącznie prywatna inicjatywą otwartej grupy przyjaciół, których jedynym celem jest promocja szant w Polsce i na Świecie. Zapraszam do udziału w ankiecie (trzeba się zalogować/zarejestrować na forum) i wzięcia udziału w dyskusji (kliknij tu...)

 

Redaktor Naczelny i właściciel Portalu

Maciej Jędrzejko

_____________________________

redakcja@szantymaniak.eu

 

 

PODSTAWA PRAWNA

USTAWA z dnia 28 października 2002 r. o zmianie ustawy o podatku od spadków i darowizn.

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2002/1681.htm

w art. 9 ust. 1 otrzymuje brzmienie:

"1. Opodatkowaniu podlega nabycie przez nabywcę, od jednej osoby, własności rzeczy i praw majątkowych o czystej wartości przekraczającej:

1) 9.637 zł - jeżeli nabywcą jest osoba zaliczona do I grupy podatkowej, [RODZINA]

2) 7.276 zł - jeżeli nabywcą jest osoba zaliczona do II grupy podatkowej,[dalsza RODZIANA]

3) 4.902 zł - jeżeli nabywcą jest osoba zaliczona do III grupy podatkowej [KAŻDY OBCY CZŁOWIEK].";

w górę

Informację wprowadził(a): Wojciech "cicik" Małota

Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI