Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Wydawnictwa

Sushee Irishgroove

Sushee

Wszystkich Szantymaniaków zapraszamy na niecodzienny rejs na Zieloną Wyspę. Wszak jej brzegi są kolebką najpiękniejszych szant, a tematy muzyczne wykorzystywane są w niezliczonej ilości piosenek. Muzyka irlandzka budzi różne skojarzenia - zielone wzgórza, dudy, taniec, tradycyjne

...

Wszystkich Szantymaniaków zapraszamy na niecodzienny rejs na Zieloną Wyspę. Wszak jej brzegi są kolebką najpiękniejszych szant, a tematy muzyczne wykorzystywane są w niezliczonej ilości piosenek. Muzyka irlandzka budzi różne skojarzenia - zielone wzgórza, dudy, taniec, tradycyjne instrumenty - tutaj jednak propozycja zespołu Sushee może Was zaskoczyć. Żywiołowe melodie irlandzkie i celtyckie, oparte na motywach tradycyjnych z mocno osadzonym pulsem sekcji rytmicznej, unisona skrzypiec, akordeonu, autorskie teksty, rozbudowane partie instrumentalne, miarowy beat porywający do tańca wraz z fletowo brzmiącą barwą głosu solowego są znakiem firmowym zespołu. To nowe spojrzenie na bogatą i inspirującą spuściznę muzyki Zielonej Wyspy. Zespół kładzie duży nacisk na jakość aranżacji muzycznych swoich utworów i nie pozwala pomyśleć, że wszystko już było na scenie folkowej.

Płytę "Irish Groove" można zamawiać poprzez strone www zespołu http://www.sushee.pl/

  1. Czas - sł. P.Nowak, muz. M.Kliś
  2. Drabinka - muz. K.Pytel         
  3. Erotyk - sł. P.Nowak, muz. Trad
  4. Gra o Ferrin - sł. K.Michalak, muz. M.Kliś
  5. Irish Groove - wykorzystano 'Cooley's Reel'
  6. Jig - wykorzystano 'The Creel of Turf'
  7. Karawana - muz. K.Pytel, M.Ciszkowicz
  8. Konik - muz. K.Pytel

Zobacz także

Informację wprowadził(a): Maciej "YenJCo" Jędrzejko, wyświetlono: 2341 razy

jachu

wysłano: 18:42,10 sierpień 2005

...nie ma się czego wstydzić :o) Zagrana z klasą i pomysłami - nie ma chwili na nudę.
Odpowiedz na ten komentarz
Switza

wysłano: 12:36,14 sierpień 2005

Bardzo dobra plyta, czuje się w niej swiezosc i duza klase wykonawcza. Aranzacje utworow sa niebanalne i wrecz zaskakujace(!) Brzmienie całej płyty jest bardzo ciekawe, porywajace, soczyste i doskonale wspolgrajace z "klimatem" danego kawalka. Irish Groove to definitywnie "swiezy powiew" dajacy duzo "przestrzeni" sluchaczowi.
Odpowiedz na ten komentarz
Arnold (HAMBAWENAH)

wysłano: 12:56,14 sierpień 2005

Płyty słucham średnio dwa razy dziennie - słychać w niej ogrom pracy włożonej w tworzenie materiału oraz wysoki profesjonalizm twórców. Takiej odmiany irlandczyzny naprawdę miło posłuchać - POLECAM wszystkim...
Odpowiedz na ten komentarz
Masiek ze Starego Portu :P

wysłano: 12:49,15 sierpień 2005

Fascynuje mnie bardzo takie podejście do muzyki . utwory są niczego sobie,kompozycje przemyślane ,no i to co najlepsze to brzmienie.Dla mnie starego fana Sushee ,jak zawsze rewelacja. Czekam oczywiście na drugą płytkę z nadzieją, że będzie również tak dobra ,jak "Irish Groove" ,a nawet lepsza,czego Wam i sobie życzę. Pozdrawiam cały zespół i do zobaczenia na koncertach!!!
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI