Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Wykonawcy

B.O.R.Y.

FOLK (różne style)

 

Zespół  B.O.R.Y. czyli Bardzo Oryginalne Ryczące Yndywidua powstawał w sposób ewolucyjny w wyniku rozrastania się jego składu. PoczątkowoTomek "BORY" Borkowski występował solo, ale we wrześniu 2004 roku wraz z nim na scenie pojawił się  Adam "ENTRANT" Papliński, który wzbogacił brzmienie gitary Tomka o dźwięki harmonijek ustnych oraz innych idiofonów języczkowych. Szybko jednak, bo już w lutym 2005 r. dołączył Piotr"_blady" Adamiecki, wspomagając duet jako gitarzysta basowy. W lipcu 2005 Tomek zaprosił do współpracy "młodą krew", Marka Jusińskiego, który zasiadł za tzw. garami a już jesienią 2005 roku zespół zyskał czaru i wdzięku za sprawą Justyny Lewandowskiej, która przyjęła w listopadzie 2005 roku rolę skrzypaczki.

W tym składzie zespół pokazał się po raz pierwszy oficjalnie na XXV Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką Żeglarską RAFA 2005 w Radomiu zdobywając I nagrodę. Kolejne zmiany w składzie zespołu miały miejsce w styczniu 2006 roku. Wtedy to miejsce "_bladego" zajął Tomek"MIĄDEK" Miądowicz, a następnie w listopadzie 2006 r. tę funkcję przejął Paweł Barszczewicz. Inne zobowiązania zmusiły jednak Pawła do odejścia z kapeli i obecnie, od czerwca 2007 na gitarze basowej w zespole gra Konrad Załęski.

Te częste zmiany instrumentalistów uniemożliwiały start w wielu konkursach, co jednak nie przeszkodziło w zdobyciu wyróżnienia na festiwalu "Bakista" w Łebie, w 2006 oraz 3-go miejsca na festiwalu "Burczybas" we Wdzydzach Kiszewskich, w 2007, choć wtedy zespół wystąpił w składzie ograniczonym do 3 osób...

Członkowie kapeli pochodzą z różnych miast Polski, ale spotkali się wszyscy w Warszawie i dlatego na co dzień możecie ich usłyszeć głównie w stołecznych tawernach żeglarskich. Koncertują jednak nie tylko w stolicy ale i w całym kraju. Zespół wykonuje piosenki o tematyce żeglarskiej, nie ukrywając jednak swojego zamiłowania do country, poezji śpiewanej, piosenki turystycznej, a nawet rocka, funky i jazzu. Grają w tawernach, pubach i restauracjach oraz na licznych imprezach zamkniętych, piknikach i nie tylko.


Strona internetowa wykonawcy:

Informację wprowadził(a): Lesław "Leszek" Jankiewicz, wyświetlono: 4909 razy

maggieQ

wysłano: 9:15,8 listopad 2006

Zapraszamy do dodawania opinii na temat zespołu. Za wszystkie słowa krytyki, pozytywne jak również negatywne opinie oraz inne uwagi z góry wielkie dzięki.
Odpowiedz na ten komentarz
cjanek (Leje na Pokład)

wysłano: 12:22,8 listopad 2006

Ja nie widziałem:( może ma ktoś nagranie? pozdrawiam
Odpowiedz na ten komentarz
maggieQ

wysłano: 15:57,3 styczeń 2007

http://www.forum.szantymaniak.eu/viewtopic.php?t=602 zapraszamy na forum i pozdrawiamy bardzo serdecznie Bojanka :))))
Odpowiedz na ten komentarz
maggieQ

wysłano: 9:5,16 styczeń 2007

http://www.forum.szantymaniak.eu/viewtopic.php?t=656
Odpowiedz na ten komentarz
zgaga68

wysłano: 6:38,9 czerwiec 2008

to co sie działo w Starym Porcie wiedzą tylko Ci którzy byli tam , połączone siły B.O.R.Y. i Pasat , rewelka , pozdrawiam i czekam na kolejne spotkanie , Aśka
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI