Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Wykonawcy

Flash Creep

POEZJA I BALLADA MARYNISTYCZNA

Zespół powstał w 2003 r. Oficjalną działalność rozpoczął od koncertu w tawernie "Stary Port" w Krakowie w styczniu 2004 roku. Od tej pory wiele razy pokazywali się w tawernach i pubach w całej Polsce i byli zaproszeni jako goście na festiwale m.in. w Białymstoku, Sandomierzu, Mikołajkach, Łodzi, Krakowie, Chorzowie i Poznaniu.

Repertuar zespołu stanowią pieśni i ballady morskie, stylizacje szantowe, celtycka i amerykańska muzyka ludowa oraz utwory autorskie. Są od kilkunastu lat związani z tzw. ruchem szantowym, będąc aktywnymi członkami zespołu Cztery Refy.

W 2005 r. w uznaniu wysokiego poziomu wykonawstwa zdobyli Nagrodę Wojewody Małopolskiego za najlepszy debiut "Shanties", a w 2006 - Nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa za współczesną piosenkę żeglarską ("Cukier do ładowni").

 

SKŁAD:

Maciej Łuczak - śpiew, gitara

Izabela Puklewicz - śpiew, skrzypce

Do września 2008 r. w zespole grał także Tomasz Morozowski (śpiew, mandolina), a w latach 2008-2011 Cezary Sztendel (gitara elektryczna). Obecnie z zespołem zwykle występują Paweł Hutny - banjo, Piotr Ruszkowski - mandolina (obaj od 2008 r.) oraz Zuzanna Łuczak - śpiew (od 2011 r.)

DYSKOGRAFIA:

"Sen" (2008)

Strona internetowa wykonawcy:

W naszym archiwum

Informację wprowadził(a): Michał Nowak, wyświetlono: 8284 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI