Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Wykonawcy

Hambawenah

FOLK (różne style)

Zespół Hambawenah [czyt.hambauena] powstał w roku 1996. Na początku grali piosenkę żeglarską oraz pieśni kubryku. Rok później pojawił się pomysł utworzenia projektu o zagadkowej nazwie Hałabały, który miał na celu ...
Zespół Hambawenah [czyt.hambauena] powstał w roku 1996. Na początku grali piosenkę żeglarską oraz pieśni kubryku. Rok później pojawił się pomysł utworzenia projektu o zagadkowej nazwie Hałabały, który miał na celu prezentację polskich Pieśni Wody (pieśni flisackich)  przed ściśle szantowym jury.
Stało się to podczas festiwalu Bezan na początku maja 1997 roku, a efektem tego występu była nominacja na festiwal Shanties w Krakowie. Tam zdobyli Nagrodę Publiczności.

O ich koncertach mówi się, że są żywiołowe ale też ciekawe dla słuchacza, który ma okazję dowiedzieć się czegoś nowego o Szantach Flisackich lub też, wg definicji innych, Polskich Szantach.

Do "tradycji"  dodają dużą "dawkę" energii gorących nadwiślańskich serc oraz szczyptę muzycznych fascynacji poszczególnych członków zespołu (a trzeba wiedzieć, że korzenie muzyczne członków zespołu są rozległe - sięgają muzykiklasycznej, rocka, jazzu, soulu, no i oczywiście folku "ziem przeróżnych" - wtym szant :). 

Informację wprowadził(a): Grzegorz "Świtza" Świtalski, wyświetlono: 3607 razy

Kasia K.

wysłano: 13:7,11 maj 2005

Po raz pierwszy na żywo usłyszałam zespół podczas Zęzy. Jestem dozgonną fanką skrzypaczki !!! Mój nowy idol od teraz to grupa Hambawenah :o)
Odpowiedz na ten komentarz
Neo

wysłano: 13:3,15 luty 2006

Moze nie wszyscy wiedza, ze na stronie http://www.hambawenah.art.pl znajduje sie demo (12 pelnych utworow) zespolu. Polecam - bardzo serdecznie wszystkie numery bo zdecydowanie sa warte uwagi. pozdrawiam neon
Odpowiedz na ten komentarz
KK

wysłano: 11:52,5 kwiecień 2006

Gratuluje zakwalifikowania zespołu do konkursu NOWA TRADYCJA.
Odpowiedz na ten komentarz
KAMiL

wysłano: 1:16,8 lipiec 2006

Woodstock'a, ech Owsiak, Owsiak jak mogłeś Kochani dlaczego nigdzie nie ma waszego oficjalnego składu? Jak tu przygotowywać o Was materiał, skąd wziąc dane? Wy śpicie a w necie echo? Poprawcie się :)
Odpowiedz na ten komentarz
OLO

wysłano: 23:19,18 lipiec 2006

to (chyba) świadomy (?) wybór zespołu... a warto dodać, że "nic dwa razy się nie zdarza"
Odpowiedz na ten komentarz
switzK

wysłano: 13:58,20 lipiec 2006

Co prawda odkladanie spraw na pozniej nie jest dobrym rozwiazaniem, ale trzeba byc dobrej mysli, ze jeszcze zagramy u Jurka, zwlaszcza, ze zwyciezyly priorytety - ludzie, ktorzy od miesiecy sie przygotowuja na festiwal gdzie jestesmy gospodarzami, gdzie w tym roku mamy obchodzic jubileusz 10ciolecia. Nie moglismy zerwac tej niepisanej umowy a raczej zawiesc ich zaufania? to nie jest "wyscig szczurow" tylko wspolna przygoda :)
Odpowiedz na ten komentarz
marcovan

wysłano: 22:17,27 lipiec 2006

No właśnie. Nie mogę ich posłuchać na żywo na Szantomierzu. Wielka szkoda. Ale czy kitoś z Was nie mógłby podesłać mi utworów, które jeszcze niedawno były na ich stronie. Bardzo mi na tym zależy. Najlepiej na maila laptopy(maupa)idea.net.pl.
Odpowiedz na ten komentarz
frodi

wysłano: 6:48,28 lipiec 2006

To co zrobili panowie z NW przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Nareszcie ktoś śpiewa normalną, prawdiwą (męską) szantę. Odwiedziłem też stronę internetową NW- powaliła mnie swoim wyglądem, nastrojem i tą cudowną melodią w tle -(w ich wykonaniu). W księdze gości znalazłem taki wpis: ''Morskie życie boli i uszlachetnia... Kto je zna, dobrze to wie, kto nie, niech posłucha..." - będę Was słuchał już do końca.
Odpowiedz na ten komentarz
SandomierzTV

wysłano: 0:20,20 lipiec 2007

Zapraszam na filmik z występu na festiwalu "Między szantami a brzegiem Wisły" z 14 lipca 2007: http://www.youtube.com/watch?v=d_cJ--ifCrM
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI