Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Wykonawcy

Portfolk

FOLKROCK MARYNISTYCZNY

Zespół Portfolk powstał w Listopadzie 2006 roku z inicjatywy trzech kolegów, miłośników muzyki żeglarskiej: Bartosza "Dziadzi" Woźniaka, Michała "Johnsona" Skorżyńskiego i Przemka "Przypała" Kurygi. Od tamtej pory grają szanty i piosenki portowe z domieszką folku, stąd też ...
Zespół Portfolk powstał w Listopadzie 2006 roku z inicjatywy trzech kolegów, miłośników muzyki żeglarskiej: Bartosza "Dziadzi" Woźniaka, Michała "Johnsona" Skorżyńskiego i Przemka "Przypała" Kurygi. Od tamtej pory grają szanty i piosenki portowe z domieszką folku, stąd też właśnie nazwa Portfolk.
    Członkowie zespołu są aktywnymi członkami stowarzyszenia Jacht-Klub Ostrowiec i w większości uczniami ostrowieckich ogólniaków, z wyjątkiem Michała Karabina, którego metryka już wykracza poza wiek licealny.
Portfolk pracuje ciągle nad repertuarem autorskim, ale grają też utwory znane i lubiane przez szeroką publiczność szantową.

Skład zespołu zmieniał się wielokrotnie. W chwili obecnej grupa liczy pięciu członków:
Bartosz Dziadzia Woźniak  gitara rytmiczna, wokal
Michał Johnson Skorżyński tin whistle, banjo, saksofon, wokal
Przemysław Przypał Kuryga  gitara basowa
Michał Snake Karabin gitara solowa, wokal
Tomasz "Łosiu" Woś - akordeon i wokal


Strona internetowa wykonawcy:

Informację wprowadził(a): Lesław "Leszek" Jankiewicz, wyświetlono: 3048 razy

Rad (Pod Wiatr)

wysłano: 17:40,24 maj 2008

Cieszę się, że mogę jako pierwszy pogratulowac moim Ziomalom z Ostrowca sukcesu!!! Zdobywcom WIELKIEJ GEJTAWY V Kieleckich Spotkań z Piosenką Żeglarską "Szanta na Sukces" życzę wszystkiego najlepszego, pasma sukcesów i kupę niegasnącej radości z grania!!! W imieniu swoim i całego zespołu Pod Wiatr:)
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI