Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Wykonawcy

Sushee

FOLK (różne style)

Grupa ludzi, którzy tworzą własną wersję szeroko rozumianego gatunku Irish Music. Spotkali się w 2001 roku w Krakowie. Początki to poszukiwania wśród akustycznych brzmień. Z biegiem czasu wraz z poszerzaniem instrumentarium wypracowali własny styl o elektryczno - akustycznym

...

Grupa ludzi, którzy tworzą własną wersję szeroko rozumianego gatunku Irish Music. Spotkali się w 2001 roku w Krakowie. Początki to poszukiwania wśród akustycznych brzmień. Z biegiem czasu wraz z poszerzaniem instrumentarium wypracowali własny styl o elektryczno - akustycznym charakterze.

Żywiołowe melodie irlandzkie i celtyckie, oparte na motywach tradycyjnych z mocno osadzonym pulsem sekcji rytmicznej, unisona skrzypiec, akordeonu, autorskie teksty, rozbudowane partie instrumentalne, miarowy beat porywający do tańca wraz z fletowo brzmiącą barwą głosu solowego są znakiem firmowym zespołu. Z całą pewnością nie prezentują typowego irlandzkiego folku, ale Irlandia - taneczna i refleksyjna zarazem jest im wyjątkowo bliska.

Choć nawiązują do różnych stylów muzycznych - muzyka irlandzka, muzyka celtycka, muzyka szkocka stanowią ich główną inspirację. Śpiewają w języku polskim do muzyki, którą sami tworzą w oparciu o znane tradycyjne motywy irlandzkie, łącząc je z własnymi pomysłami i aranżując w sposób wynikający z indywidualnych poszukiwań i inspiracji.

Zamiłowanie do Irlandii daje się wyczuć w każdym niemal takcie ich muzyki, co czyni z niej ich własne odwołanie się do spuścizny kultury irlandzkiej.

(Kasia Pytel, 3 sierpnia 2005r.)

Strona internetowa wykonawcy:

W naszym archiwum

Informację wprowadził(a): Maciej "YenJCo" Jędrzejko, wyświetlono: 2889 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI