Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Wykonawcy

Szczury Lądowe

WSPÓŁCZESNA MUZYKA MARYNISTYCZNA


fot. zasoby zespołu

Duet o nazwie Szczury Lądowe rozpoczął swą działalność artystyczną w lipcu 2010 roku. Pomysł na klimatyczno-akustyczną muzykę szanty, graną na 2-instrumenty (gitara akustyczna i akordeon), zbiegł się wraz z powstaniem w Płocku pierwszej Tawerny Żeglarskiej w klubie jachtowym Morka. Zespół wyszedł na przeciw potrzebie tawerniano-klubowych spotkań przy muzyce żeglarskiej. Tam też Szczury Lądowe po raz pierwszy zaprezentowały swoje utwory co spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem braci żeglarskiej i innych uczestników koncertu.

Repertuar Szczurów Lądowych to tradycyjne pieśni żeglarskie śpiewane na głosy stanowiące klasykę tego gatunku a także własne utwory autorskie.

Takie połączenie muzyki morskiej z klasyczną szantą zagrane jedynie na dwóch instrumentach to niemałe wyzwanie, dające nowe ciekawe brzmienie doskonale znanych wszystkim starych szlagierów tego gatunku.

Nazwa zespołu w pełni opisuje zaangażowanie w samo żeglarstwo członków zespołu J Żaden z nich nie uprawia czynnie tego typu rekreacji choć jak mówią z sentymentem i zazdrością patrzą w stronę morza, jezior i białych żagli ….. Jak to napisał kiedyś jeden z autorów piosenek żeglarskich  „jedni muszą pływać inni muszą grać”.

Duet Szczury Lądowe otwarty jest na wszelkie propozycje koncertów w gronie znajomych i przyjaciół niekoniecznie żeglarzy.

Swoje utwory prezentował już na festiwalu w Mikołajkach, na spotkaniach tawerniano-klubowych a także na szeregu imprez zamkniętych.   Obecnie zespół pracuje nad przygotowaniem płyty demo i prezentacją swoich utworów w tawernach i pubach w całej Polsce.


skład:

Piotr Janik – gitara i śpiew

Jacek Chrobot – akordeon i śpiew

 

 

Strona internetowa wykonawcy:

Informację wprowadził(a): Agata "Ptaszyna" Ptak, wyświetlono: 3835 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI