Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Wykonawcy

Trzy Majtki

WSPÓŁCZESNA MUZYKA MARYNISTYCZNA

 

 

Pierwsze wzmianki o zespole pochodzą jeszcze z ubiegłego stulecia - około 1998 roku :), ale tak naprawdę TrzyMajtki szerzej rozwinęły swoją działalność latem 2003. Wtedy to zaczęły się pierwsze szantowiska, najpierw w Kawiarence Pod Żaglami ...

 

 

Pierwsze wzmianki o zespole pochodzą jeszcze z ubiegłego stulecia - około 1998 roku :), ale tak naprawdę TrzyMajtki szerzej rozwinęły swoją działalność latem 2003. Wtedy to zaczęły się pierwsze szantowiska, najpierw w Kawiarence Pod Żaglami (Sopot), potem Contrast Cafe (Gdynia) i wreszcie Bacówka na Jantarowej (Gdańsk). W grudniu do zespołu dołączył skrzypek - Łukasz vel Gerard, który jeszcze bardziej zdynamizował i tak już dynamiczne brzmienie.

 

 

Sezon zimowy 2003/2004 to liczne koncerty w trójmiejskich pubach i tawernach, które zaowocowały wydaniem na wiosnę pierwszego krążka. Na płycie "Z prądem" znalazły się na nim najbardziej znane i lubiane utwory szantowe. Aby jednak płyta nie była w pełni "coverowa" są też trzy własne kompozycje gitarzysty zespołu - Edka Hańczy. 

 

Rok 2005 i 2006 to dalszy rozwój zespołu. Trzy Majtki zostały nominowane do udziału w festiwalu Shanties w Krakowie, występowały na Festiwalu Piwa w Gdańsku obok takich sław jak EKT, czy Gdańska Formacja Szantowa, brały udział w festiwalu Szantomierz zdobywając aż 4 nagrody, zdobyły również Grand Prix na festiwalu Bakista w Łebie. Ponadto koncerty w Warszawie, Krakowie, Łodzi i innych miastach Polski. W grudniu 2006 zespół wydał świątecznego singla z dwoma autorskimi utworami, jako zapowiedź kolejnej pełnometrażowej płyty. Ciągle pracuje nad rozwojem własnego repertuaru.

 

Rok 2007 też był dość pracowity. Udział w Targach Wiatr i Woda w Warszawie, oprawa muzyczna w programie TVP - Rejs Roku 2006, zdobycie Grand Prix Festiwalu Szantowego we Wrocławiu, udział w promocji filmu "Piraci z Karaibów - skrzynia umrzyka", występy na festiwalach w Giżycku, Charzykowych, Festiwalu Bałtyckim, czy Szantach pod Żurawiem - to tylko niektóre z imprez. W sumie w 2007 roku Trzy Majtki zagrały ponad 50 koncertów odwiedzając Kraków, Łódź, Warszawę, Bydgoszcz, Białystok, Bytom, Mikołajki, Wilkasy, Jastrzębią Górę i wiele innych miejsc. Rok 2008 to znowu kilkadziesiąt koncertów, tytuł "Barda Brdy" na przeglądzie w Bydgoszczy, nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego na Szantach pod Żurawiem i rozpoczęcie prac nad kolejnym krążkiem.

 

Trzy Majtki to pięciu wesołych i otwartych ludzi: Paweł Sokolski (vel Bohdan Siemieniec) - gitara akustyczna i śpiew, Witold Przyklęk (vel Roman Kepler) - gitara basowa, drumla i śpiew, Łukasz Zięba (vel Gerard Wanta) - skrzypce, flażolety i śpiew, Edward Hańcza - gitara akustyczna, harmonijki ustne i śpiew oraz Maciej Mielech (vel Lucjan Hebel) - akustyk i technik w jednej osobie. Zespół nawiązuje świetny kontakt z publicznością zachęcając do wspólnej zabawy, śpiewów, tańców. Sukcesywnie rozwija swój autorski repertuar a także działalność organizatorską - Edek Hańcza jest pomysłodawcą i organizatorem Szantowych Zawodów Zimowych, a także współorganizatorem Festiwalu piosenki żeglarskiej we Wdzydzach Kiszewskich - Burczybas.

 

Nagrody i wyróżnienia zespołu:

 • Szanta na Sukces 2004(Kielce) - II miejsce
 • Burczybas 2004(Wdzydze) - I miejsce
 • Szanty w Giżycku 2004 - Grand Prix
 • Keja 2004(Strzelce Krajeńskie) - III miejsce
 • Gniazdo Piratów 2005 (Wawa) - nagroda publiczności
 • Shanties 2005 (Kraków) - nominacja do udziału w festiwalu
 • 2005 Szantomierz 2005 (Sandomierz) - I miejsce, srebrne wiosło
 • Bakista 2006 (Łeba) - Grand Prix
 • Szanty we Wrocławiu 2007 (Wrocław) - Grand Prix
 • Szanty nad Brdą 2008 (Bydgoszcz) - Bard Brdy
 • Szanty pod Żurawiem 2008 (Gdańsk) - nagroda Marszałka Województwa

Więcej informacji o zespole, muzyce, sympatykach, koncertach, festiwalach znajduje się na stronach www.trzymajtki.gda.pl

 

 

Informację wprowadził(a): Edward "Eddy" Hańcza, wyświetlono: 5501 razy

madziulka1105

wysłano: 22:4,7 październik 2005

nigdy nie podejrzewalam ze taka muzyka i sie spodoba a tu prosze...bedac na wakacjach , widzialm Was w akcji...poprostu cudownie, poprostu Kocham Wasza muzyke, a na Gerarda moge patrzec w nieskonczonosc!!pozdrawiam serdecznie oraz przesylam tysiace buziakow papa
Odpowiedz na ten komentarz
nata

wysłano: 11:26,24 sierpień 2006

CHŁOPAKI Z MAJTKÓW SĄ GIT!!!!WŁAŚNIE WE WTOREK BYŁAM W GDYNI W CONTRAŚCIE. GIENEK JEST DO PATRZENIA I DO SLUCHANIA. JEDEN Z LEPSZYCH KONCERTÓW BAWIŁAM SIĘ SWIETNIE, NA STOLE ZRESZTĄ... :)
Odpowiedz na ten komentarz
Marcin

wysłano: 11:25,30 październik 2008

W Contraście w Gdyni! Oj, będzie się działo:))
Odpowiedz na ten komentarz
aga_aga

wysłano: 15:23,30 październik 2008

mam pytanie czy wina kupowane w sklepach w restauracjach mają jakiś termin ważności. Czy kupując butelkę dobrego wina mogę go trzymać w domu przez rok, dwa ? Czy jest jakiś termin ważności? Słyszałam że białe wina nie nadają się do spożycia po jakimś roku, że poprostu kisną/ I czy w przypadku czerwonych win jest tak samo? aga
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI