Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Wykonawcy

Zejman i Garkumpel

WSPÓŁCZESNA MUZYKA MARYNISTYCZNA

Grupa powstała w roku 1985 początkowo jako duet Mirosław „Koval” Kowalewski i Romek Wojciechowski.

Z czasem do duetu dołączali kolejni muzycy. Seria Nagród na festiwalach muzyki żeglarskiej , potem współpraca Zejmana z ogólnopolską telewizją, zaproszenia do popularnych programów TV takich, jak: "Domowe przedszkole" (TVP1) , "Bezludna Wyspa" (TVP2), "Śpiewające fortepiany" (TVP2), "Od przedszkola do Opola" (TVP1), nagrania radiowe. To wszystko świadczy o wysokiej renomie zespołu.

 

Zejman & Garkumpel tworzy nie tylko muzykę dla dorosłych. Wychodząc z pedagogicznego założenia, że muzyka również uczy i wychowuje, Zejman nagrał także serię płyt z piosenkami dla dzieci. Autorem większości tekstów jest Mirek Koval Kowalewski, a oprawą muzyczną zajmuje się Zbyszek Murawski. W 2007 roku wszedł na kinowe ekrany pełnometrażowy, animowany film dla dzieci, pt. "Wielka wędrówka" z muzyką w wykonaniu Zejmana a skomponowaną przez członków zespołu: Tadeusza Melona i Zbyszka Murawskiego. Przez ponad 20 lat istnienia Zejman & Garkumpel dał ponad 2000 koncertów, nagrał 12 płyt oraz kilkanaście żeglarskich hitów. Takie piosenki, jak "Samantha", "Szanta dziewicy" czy "Anioły Żywioły", są nie tylko powszechnie znane publiczności, ale i odtwarzane przez innych artystów.

W ciągu tych ładnych kilku lat wielokrotnie zmieniał się skład zespołu oraz brzmienie.

Obecnie zespół Zejman & Garkumpel tworzą:

Mirek Koval Kowalewski - wokal, gitara,

Zbyszek Murawski - gitara, wokal,

Monika Szulińska - instrumenty perkusyjne,

Adam Rakowski - gitara basowa,

Tadeusz Melon - instrumenty smyczkowe

Marcin Lemiszewski - perkusja.

Gościnnie występują z Zejmanem: znakomity akordeonista Jacek Michalak oraz basista Jacek Szuliński. Aktualnie zespół Zejman & Garkumpel jest w czołówce polskich wykonawców spod znaku marzeń, wiatru i przygody. Swoją pozycję zawdzięcza nie tylko świetnym kompozycjom i mistrzowskim aranżacjom, ale i niesamowitej energii, która emanuje ze sceny podczas każdego koncertu.

Występy Zejmana to zawsze wyjątkowe wydarzenie, masa dobrej zabawy i miłe wspomnienia.

Strona internetowa wykonawcy:

W naszym archiwum

Informację wprowadził(a): Lesław "Leszek" Jankiewicz, wyświetlono: 5067 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI